Стабілізатори напруги для котла Топ-5
Стабілізатори напруги для котла – необхідне, незамінне обладнання, завдання якого полягає в захисті газового котла від різних стрибків в електромережі. Тому вдається забезпечити стабільну роботу техніки в умовах зниженої / підвищеної напруги на лінії. При мінімальних відхиленнях в мережі стабілізатор проводить оперативний процес стабілізації.
При встановленні різних котлів в системі опалення для будинку багато споживачів не здогадуються, що спрямована енергія може бути неякісною, а тому пристрій не здатний гарантувати злагоджену роботу. Якщо напруга в електромережі не доходить до оптимальної позначки у 220, автоматика теплового обладнання може вийти з ладу. Все це призводить до суттєвого зменшення термінів служби пристрою.
В результаті буде потрібний стабілізатор, який вважається в принципі обов’язковим для захисту газового котла. Завдяки йому вдається контролювати вхідну напругу струму разом із показниками її частоти, виключаючи високі навантаження. Все це дозволяє захистити плату керування разом із циркуляційним насосом.
Як працює сучасний стабілізатор
Стабілізатор для котла допомагає визначати, які саме відхилення здійснюються в мережі, щоб надалі відрегулювати дані показники до необхідної норми. Конструктивно таке обладнання являє собою автоматичний трансформатор, розрахований на певну кількість обмоток, кожна з яких спрямована на роботу і в залежності від вхідної напруги включається та чи інша обмотка, метою якої є підвищення або зниження до 220В (+- похибка), перемикання обмоток здійснюється за допомогою електронних ключів (сімісторів / тиристорів) чи релюшок.
Слід зазначити на ринку представленні і безтрансформаторні стабілізатори(без обмоток) так звані інверторні, але у зв’язку із досить складним процесом їх виготовлення та дорожнеча деталей, даний тип стабілізаторів малої потужності до 1 кВт не виготовляються виробниками. Не рентабельно, дуже висока ціна собівартості.
Короткий процес роботи:
• При різкому зменшенні напруги нижче встановленого рівня, блок керування дає сигнал для перемикання певної обмотки, щоб підвищити показники до 220В.
• При різкому підвищенні напруги (вище позначки у 220В), друга частина обмоток починає працювати на зниження показників.
Який стабілізатор вибрати – одно- або трифазний
Перед тим, як купити стабілізатор напруги для котла, потрібно спочатку зрозуміти, яка мережа використовується на об’єкті, який максимально допустимий вольтаж характерний для обраного газового пристрою. При використанні однофазної стандартної мережі рекомендується підібрати обладнання, яке може працювати із номінальними навантаженнями 220В – однофазні моделі.
При використанні чотирьох робочих кабелів (три фази, один нуль 380В) тоді у нас два варіанти.
- використання трифазного стабілізатора
- підключення до кожної із фаз окремого однофазного стабілізатора (згідно із даними три однофазних обійдуться дешевше ніж один трифазний)
Однак при використанні даного обладнання потрібно визначити набір переваг та недоліків, які важливо вивчити перед здійсненням покупки.
Рейтинг кращих компаній-виробників
На сайті нашого інтернет-магазину представлений великий список компаній-виробників стабілізаторів для газового котла, які відрізняються стабільною роботою і тривалим терміном служби.
Серед найбільш популярних брендів варто відзначити:
Компанія LVT вітчизняний виробник сучасного обладнання, продукція якого продається не тільки в Україні, а й також за її межами. Фірма пропонує для продажу асортимент із широким діапазоном вхідних напруг та додатковими функціями регулювання вольтажу в автоматичному режимі, а також – захистом від високо токових імпульсів. На сайті представлені наступні моделі: ACH-350 С, ACH-600, АСН-300 Н та інші.
Компанія Діа-Н підприємство було створено в 1993 році та успішно продовжує свою діяльність, випускаючи високоякісне обладнання для побутової сфери різного ступеня потужності. На сьогодні всі стабілізатори, які випускаються – це моделі релейного типу. Кожен прилад додатково укомплектований індикацією, що дозволяє контролювати рівень вхідної / вихідної напруги, а також – потужність отриманого навантаження.
Компанія Awattom (Прочан) – це приватне підприємство, яке пропонує в продаж обладнання, що з 2005 року випускається під торговою маркою Awattom. За цей час виробник став вельми успішним в процесі виробництва тиристорних, сімісторних пристроїв. Таким чином, у продажу запропонована величезна кількість модифікацій (понад 15) одно- і трифазних стабілізаторів Awattom СНОПТ і Прочан Awattom Silver, що відрізняється наявністю багатоступеневого захисту від замикання в мережі.
Представлені цифрові електротехнічні прилади різних виробників одразу адаптовані для роботи із вітчизняними електричними мережами.
Як вибрати стабілізатор для газового котла?
При виборі
стабілізатора для газового котла, купити який можна за вигідними цінами
на сайті нашого інтернет-магазину, слід врахувати відразу кілька
важливих факторів:
• Показники потужності. В першу чергу
необхідно ознайомитися з технічними характеристиками опалювальної
техніки, не забуваючи про резерв – близько 20% потужності
використовується про запас. В середньому котел споживає 150-200 Вт.
Інколи в систему опалення доставляється додатковий насос +50 -60Вт.
• Точність стабілізації. Все більша кількість пристроїв в системі
опалення працюють у мережі 220-230В, а тому вкрай важливо підтримувати
дані показники при використанні приладу.
• Діапазон роботи. В
результаті великих коливань в мережі слід врахувати всі аргументи, як
вибрати стабілізатор напруги для газового котла. Рекомендується
віддавати перевагу моделям з широким робочим функціоналом.
• Тип
корпусної частини. За способом монтажу всі обладнання класифікуються
наступним чином: настінні та поличні або, як їх ще називають, підлогові
апарати. Настінні прилади вважаються більш компактними, а в їх
конструкції передбачено наявність монтажної пластини. Підлогові агрегати
необхідно встановлювати на горизонтальній площині біля газового
пристрою.
Сучасні виробники останнім часом досить часто стали
експериментувати та випускати в продаж обладнання, яке допускає
можливість установки двома способами на вибір
Види стабілізаторів напруги
Для
того, щоб підібрати та купити стабілізатор напруги для газового котла в
Україні, слід ознайомитися із трьома популярними видами таких приладів.
Кожен має певний набір відмінних рис (конструктивні, функціональні
відмінності):
- Релейні – агрегати, в яких при експлуатації
автоматичного трансформатора застосовується електронна схема. В
результаті електромеханічне реле виробляє перемикання різних частин
обмоток. При цьому термін служби цих моделей досить довгий – не менше
ніж 5 років.
- Електромеханічні або сервоприводні – такі
апарати входять в список найбільш простих в експлуатації завдяки
особливостям своєї будови. В процесі застосування повзунок починає
виконувати свій рух по витках трансформаторної обмотки. Все це
призводить до того, що відбувається переміщення щіток разом зі зміною
початкової кількості витків, які знаходяться під великим навантаженням.
Повзунок починає свій рух за рахунок експлуатації сервоприводу, під яким
заведено розташовувати спеціальний електричний двигун. Термін служби
цих моделей 2 роки, в залежності від вашої мережі, тобто як часто вона
*скаче*, як часто повзунок буде їздити.
- Електронні,
сімісторні / тиристорні – це аналоги релейного обладнання. Відмінність
полягає в тому, що для зміни навантаження застосовується інноваційна
система комутації автоматичного трансформатора з датчиком. Для цього
використовується набір тиристорів або сімісторов. При цьому буде
забезпечена безшумна експлуатація приладу.
ТОП-5 кращих стабілізаторів для газових котлів
Купити стабілізатор напруги для газового котла можна різних компаній-виробників, з огляду на технічні, функціональні особливості приладів, а також цінову політику кожного бренду. Але найбільш популярними вважаються наступні моделі українських фірм:
ЛВТ АСН-350С Такий електричний прилад сімісторного типу належить до однофазних апаратів, відрізняється безшумною роботою, похибкою у 4%, 16 ступенів регулювання, не спотворює синусоїдальну форму вихідної напруги. Представлена модель експлуатують не тільки для газових пристроїв в системі опалення, але також для інших приладів та установок, що працюють від електромережі: телевізори, холодильники, комп'ютерна техніка. В результаті вдається нормалізувати оптимальну вхідну напругу від 140 до 270В. Причому даний агрегат здатний надавати миттєву реакцію до 20мс. на різні відхилення показників в мережі, щоб контролювати напругу на вході / виході.
Діа-н 300 м Це релейний стабілізатор напруги для газових котлів підлогового монтажу, який належить до однофазних приладів, гарантує контроль вхідної напруги на рівні 155-280В. Таке обладнання успішно експлуатується в умовах температури навколишнього середовища, що варіюється від +1 до +40 градусів. В результаті вдається гарантувати оптимальну вхідну напругу 220В внаслідок 9 ключів із мінімальним відхиленням +/- 6%. У разі перегріву трансформатора відбувається автоматичне відключення приладу, може бути встановлений в житловому приміщенні.
ЛВТ ACH-250 Однофазне обладнання релейного типу, що характеризується своєю ціною (найдешевший із представлених моделей), своїми компактними габаритами та не займає надто багато вільного місця. Стабілізатор використовується не тільки для роботи з опалювальними приладами, але і також з різними електричними установками, в конструкції яких передбачений асинхронний двигун споживча потужність до 250 Вт. Прилад укомплектований наступним набором необхідних захисних функцій: захист від підвищеної (430В) / низької напруги, високовольтних імпульсів, перевантаження. Точність 6,5%, робочий діапазон 145-280В, кількість ступенів регулювання 6.
Прочан СНОПТ-500 Такий стабілізатор напруги для котла, купити який буде потрібно для ефективного захисту одного малопотужного приладу, працює від електромережі для газового котла, комп'ютерної техніки, холодильника, електричних ваг та інше. Важливою перевагою є використання оригінального трансформатора – тороїдальна модель, доповнена мідною обмоткою, що допомагає збільшити ККД стабілізатора разом з його термінами експлуатації. Процедура перемикання обмоток відбувається завдяки сімісторам, а також системи управління, представленої у вигляді двох контролерів. Точність 2,5%, діапазон роботи 136-278В, 16 ступенів регулювання.
ЛВТ ACH-300 H Це автоматичний електроприлад, який спочатку був розроблений для використання в парі з побутовими апаратами, потужність яких не перевищує 300 Вт при роботі від стандартної мережі 220В. В результаті вдається забезпечити автоматичний контроль разом з наступною зміною напруги від високовольтних імпульсів, підвищеної / зниженої напруги в мережі. У конструкції передбачено наявність цифрового вимірювача разом з індикатором напруги. Також, виробник укомплектував прилад додатковим тепловим захистом і захистом від високих навантажень на лінію. Похибка 6,5%, 130-280В.
Вибрати стабілізатор напруги для котла, ціна якого відрізняється особливою демократичністю, може
кожен охочий, ознайомившись із запропонованим асортиментом в нашому інтернет-магазині Minus-Plus, якщо виникнуть певні сумніви, то наші
продавці-консультанти допоможуть Вам вибрати оптимальний тип пристрою.
Діє доставка по всій Україні.