Холодильник входить в список досить популярних побутових приладів, без яких важко уявити повноцінну квартиру, будинок, заклади громадського харчування та інше. Кожен власник націлений на тривалу роботу такої техніки. В середньому експлуатаційний термін складає близько 10 років. Але на термін служби впливає величезна кількість зовнішніх факторів, серед яких особливу увагу слід звернути на якість електропостачання.
Адже це досить чутливе холодильне обладнання, яке моментально реагує на нестабільну напругу мережі. Проблеми з низькою якістю електроенергії можуть стати причиною ламання певних деталей всередині холодильника або привести до виходу з ладу всієї техніки. Тому потрібно використовувати спеціальні стабілізатори напруги для холодильників. Величезна різноманітність таких приладів дозволяє споживачам підібрати ідеальний варіант для певного виду холодильної техніки.
Як вибрати стабілізатор напруги для холодильника
Розібратися в каталозі пристроїв допоможе стандартний список технічних характеристик, на які слід звертати увагу при здійсненні покупки. Серед таких особливостей слід виділити:
- Фазність. Для побутових апаратів досить вибрати однофазні моделі з можливістю підключення до мережі 220В. Для промислового холодильного обладнання з роботою від 380-400В необхідно вибирати із трифазним виходом.
- Показники потужності. Щоб купити стабілізатор напруги для холодильника, потрібно врахувати такий фактор: його потужність не повинна бути нижче, ніж максимально споживана потужність морозильної техніки. Також рекомендується враховувати не тільки номінальні показники, а й пускові токи.
- Точність стабілізації. У більшості випадків допустимі параметри відхилення варіюються в межах від 5-8%.
- Вихідна напруга. Для того, щоб забезпечити злагоджену роботу устаткування, необхідно вибрати стабілізатор для холодильника із синусоїдальною формою.
Це основний список характеристик, які надають особливий вплив на подальші умови експлуатації побутових, промислових холодильних пристроїв.
Різновиди стабілізаторів
Попри велику різноманітність, виділяють три основних види, які найчастіше використовуються для побутових приладів:
- Релейний. Варто відзначити таку перевагу як достатню швидкість спрацьовування (реагування 60-100мс.), недолік – швидкий знос реле та низьку похибку стабілізації (в деяких апаратах цей показник становить понад 7%).
- Тиристорний / сімісторний. Головним плюсом є наявність високої швидкодії (20-40мс.), Достатня точності стабілізації (2,5% -5%), відсутність шуму, тривалий термін служби. (Понад 10 років.)
- Інверторний. Перевагою вважається швидка реакція, величезний діапазон вхідної напруги (90-350В), відмінна форма синусоїди, відсутність шуму, високоточна стабілізація (1%). Однак пристрої коштують не дешево у зв'язку зі складністю виробництва і дорожнечею деталей.
Наш магазин Minus-Plus.com.ua пропонує купити стабілізатор напруги для холодильника, але перш за все потрібно завжди вибирати з урахуванням вищевказаних характерних особливостей. Головною помилкою більшості покупців є те, що вони найчастіше звертають увагу на компанію-виробника, ціну товару, ігноруючи робочі параметри.
Найкращі стабілізатори для холодильника
З кожним роком кількість приладів для стабілізації напруги активно збільшується, оскільки асортимент поповнюється новими актуальними моделями. Тому слід врахувати список кращих пристроїв, призначених для холодильника:
- LVT АСН-350 С – модель однофазна, сімісторного типу, похибкою 4%, що працює від стандартної мережі 220В. Показники потужності не перевищують позначку в 350 Вт (витримує пусковий струм до 2500 Вт). Додатковою перевагою є можливість забезпечити регулювання напруги разом з його контролем в зручному автоматичному режимі. Це абсолютно безшумний агрегат, який можна встановлювати в будь-якому положенні – горизонтально чи вертикально, діапазон відключення 140-270В., 16 - ступенів регулювання.
- Діа-Н СН-600-х – релейний апарат, який відповідає за одночасний контроль споживаної потужності, що буде показуватися на індикаторі. Важливою особливістю є застосування сучасного мікропроцесорного управління, а також наявність цифрової індикації напруги (вхідної та вихідної). У представлених моделях час затримки включення становить 500 сек., Похибка 6%, діапазон 130-280В., Кількість ступенів регулювання – 9.
- LVT АСН-600 – один з найпотужніших релейних агрегатів (220В), який доповнений трансформатором тороїдального типу (управління здійснюється шляхом роботи мікропроцесора). Такий стабілізатор для холодильника вважається приладом матричного типу, оскільки виключена ймовірність одночасного включення відразу декількох обмоток трансформатора. Потужність – 600Вт., точність – 6,5%, Кількість ступенів – 6, межа відключення 145-280В.
- Прочан СНОПТ-500 - сімісторний 500Вт., Прилад однофазного типу вважається практично безшумним та досить потужним. Він надійно захищений від перевантаження (340В), має відразу 16 ступенів регулювання, працює в зручному автоматичному режимі. Представлений пристрій може експлуатуватися в безперервній роботі, а також має можливість навісної фіксації.
- Lorenz Electric ЛС-1000T – релейна модель, яка відрізняється наявністю високого ККД. Тороїдальний трансформатор характеризується чудовими показниками енергоощадження. За керування відповідає 32-бітний процесор високошвидкісного типу, який гарантує оперативний аналіз роботи, відображаючи всі дані на багато інформаційному екрані.
Кожен агрегат відрізняється певним функціоналом і робочими характеристиками для досягнення єдиної важливої мети – якісна робота холодильної техніки в умовах нестабільної подачі енергії в мережі.