Стабільна робота пральної машини в результаті різких стрибків напруги в мережі неможлива. Крім того, такі наслідки часто стають причиною передчасного виходу з ладу деталей електричного двигуна, а також призводять до некоректної роботи всієї системи управління. В результаті досить різких перепадів обладнання і зовсім може зламатися, що призведе до дорогого ремонту або подальшої покупки нової техніки. У будь-якому випадку власнику доводиться витрачати власні гроші на відновлення колишньої працездатності.
Тому рекомендується використовувати спеціальний стабілізатор напруги для пральної машини з урахуванням показників потужності останньої. Також, слід врахувати майбутні експлуатаційні умови та місце, де планується монтаж приладу: якщо буде потрібно встановити у ванній кімнаті або в інших приміщеннях підвищеного рівня вологості, тоді необхідно вибирати апарат, що не піддається негативному корозійному впливу.
Як зрозуміти, чи потрібен стабілізатор напруги для пральної машини
Щоб визначити той факт, чи буде потрібно вашій техніці пристрій стабілізації, необхідно протягом декількох днів здійснити контроль за напругою в мережі. Всі відхилення потрібно порівняти із нормальними показниками у 220:
- Якщо отримані показники становлять близько 205-235В, монтаж приладу не є обов'язковою умовою. Установка може здійснюватися як підстрахування.
- При наявності відхилень в 10-15% небезпечно проводити підключення машинки, оскільки знадобиться термінова стабілізація.
- Цей пристрій можна використовувати для всіх видів побутової техніки при відхиленні від 220В на 7-10%.
- Або просто якщо дуже погана електромережа пралка відмовиться включатися, а згодом поламається.
З огляду на всі вищевказані дані, можна зробити висновок: потрібно вам стабілізатор чи ні.
Як визначитися з характеристиками потужності показниками
Не зважаючи на величезну кількість функцій, властивостей та інших можливостей стабілізаційної техніки, одним із найважливіших умов є саме потужність. Тому перед здійсненням покупки потрібно виконати наступні розрахунки:
- Майбутня модель обов'язково повинна справлятися із навантаженням від найпотужнішої пральної машинки (якщо їх декілька). Якщо потрібно під'єднати одну машинку-автомат, важливо прочитати інструкцію, де компанія-виробник вказує споживані показники потужності.
- До таких параметрів знадобитися додати 20% і округлити отримане число в більшу сторону. Результат підкаже вам, скільки повинен витримувати прилад, у більшості випадків це 2,5-3,5 кВт.
Які види стабілізаторів запропоновані на ринку
На сучасному ринку запропоновані різноманітні варіанти для пральних машин, які відрізняються своїми експлуатаційними особливостями:
- Релейні – це одні з найпопулярніших за ціною / якістю, конструктивно / функціонально простих видів, що використовуються для не дуже вимогливої техніки. Похибка в процесі роботи варіюється в межах 6-10%.
- Електромеханічні – характеризуються хорошою точністю, але в той самий час повільні в роботі. Такий стабілізатор для пральної машини потребує регулярного технічного обслуговування та акуратному використанню.
- Тиристорні / сімісторні – коштують дорожче, але при цьому одні з найбільш надійних моделей. Середні показники похибки становлять 4%. Вони успішно функціонують навіть в умовах досить низької електромережі.
- Інверторні – не рекомендується застосовувати для пральних машин, як правило дані апарати ставляться на весь об'єкт, економічно не вигідно даний тип використовувати для окремого приладу (техніки).
Оглядаючись на всі переваги та недоліки модельного ряду, все більша кількість споживачів віддають перевагу релейним і тиристорним / сімісторним апаратам. Це пов'язано з високим рівнем надійності обладнання, відносно простим і недорогим обслуговуванням, а також можливістю оперативного підключення.
Який кращий стабілізатор для пральної машини
З огляду на величезну різноманітність апаратів, досить складно зробити правильний вибір і підібрати ідеальну модель для майбутньої експлуатації. Розглянемо кілька найбільш популярних і широко популярних агрегатів:
- Діан-3000м – релейний апарат однофазного типу з хорошими показниками точності (6%), потужність 2,5 кВт., Діапазон робот 140-280В. Такий стабілізатор для пральної машинки відрізняється прекрасним захистом від можливого ураження струмом, характеризується практично безшумною роботою, компактним розміром, вихідна напруга за формою – синусоїди.
- Елекс Гібрид 7-1/16 – це ідеальний бюджетний варіант, який дозволяє побороти нестабільне живлення в мережі. Важливою перевагою є наявність сучасного блоку управління силовим трансформатором. Релейний однофазний прилад із характеристиками потужності 3,5 кВт гарантує точність стабілізації – 7,5% в межах 145-275В.
- Діан-3000А – ще один релейний пристрій однофазного типу, доповнене мікропроцесором, який здатний контролювати напругу в мережі, гарантуючи якісний процес управління стабілізацією. Точність вихідного струму становить 6%., Потужність 3 кВт, працює в межах 140-280В. Виробник приділив особливу увагу захисними властивостями обладнання, оберігаючи його від перегріву і перешкод високої частоти.
- Елекс Гібрид 9-1/16 – релейна модель, можливе відхиленнями до 7,5%. Робочі параметри варіюються від 140 до 300В., Потужність 3,5 кВт., Модель доповнена високоміцною корпусною частиною, виконаною зі сталі, а тому вдасться зробити оперативний настінний монтаж. Тороїдальний автоматичний трансформатор працює практично без зайвих шумів.
Це список кращих апаратів, запропонованих за вигідною вартістю, які відрізняються чудовими параметрами та робочими характеристиками. Якщо залишилися питання менеджера нашого магазину Minus-Plus.com.ua з радістю дадуть відповідь на них. Приємних покупок!