0
0
0

Частотний перетворювач

Частотні перетворювачі: функціонал і призначення

 Пускові струми, що перевищують номінальне значення у промислового обладнання, загрожують рядом проблем. Можуть виникати ударні механічні навантаження, теплові втрати, різкі перепади енергії в електромережах, а також зниження терміну служби приладів. Усунути ці проблеми допоможе перетворювач частоти.

 Що таке перетворювач? Частотники – це електротехнічне обладнання, яке призначене для регулювання частоти змінної напруги. Пристрої використовуються, в основному, для зміни частоти обертання і крутного моменту електромеханізмів асинхронного типу. Такі механізми широко застосовуються для насосних агрегатів, виробничого обладнання.
 Вибрати або купити частотний перетворювач для асинхронного двигуна чи інших потреб Ви можете на даній сторінці нашого каталогу. Пропонуємо ознайомитися з видами, параметрами та ціновою категорією пристроїв просто зараз.

Види та принцип роботи частотних перетворювачів

 Алгоритм роботи перетворювачів частоти досить простий. Він базується на формуванні вихідної напруги з заданими характеристиками. Частотники класифікують за принципом роботи, конструкції та управління. За конструкцією існує дві групи пристроїв:

  • Електромашинні (індукційні) – двигуни змінного струму, які включені в режим генератора. На даний час є трохи застарілими та застосовуються досить рідко.
  • Електронні – використовуються для трифазних і однофазних приводів різного призначення.

За способом управління, частотники бувають:

  • Скалярними – застосовують широтно-імпульсну модуляцію. Можуть одночасно керувати декількома електродвигунами, що гарантує додаткову функціональність.

  • Векторними – здійснюють управління шляхом зміни значень напруги та вихідного струму (сили, частоти та фази). Векторні частотники можуть бути зі зворотнім зв'язком або без нього.


Управління пристроями може здійснюватися в ручному або автоматичному режимі.

Частотні перетворювачі переваги

Поговоримо про переваги такого обладнання в промисловій сфері. Сюди відносимо такі пункти:

  • Економія електроенергії. За допомогою частотників знижуються пускові струми, регулюється потужність двигуна, виходячи з фактичного навантаження.

  • Підвищення терміну роботи механізмів завдяки плавному пуску, регулюванню моменту обертання.

  • Можливість відмовитися від додаткової керуючої апаратури, включаючи редуктори, дросельні затвори, електромагнітні гальма.

  • Опція віддаленого контролю у моделей з електропроводом. Це мінімізує трудовитрати. Також у деяких частотників є опції віддаленої телеметрії та телемеханіки. Завдяки цьому можуть вбудовуватися в багаторівневі автоматизовані системи.

  • Широкий діапазон потужності двигунів. ЧП можуть функціонувати як з однофазними конденсаторними моторами потужністю до 1 кВт, так і синхронними електродвигунами, потужністю в десятки МВт.

  • Захист електродвигуна. ЧП знижують ймовірність аномальних режимів роботи, перевантажень, аварій під час функціонування механізмів.

  • ЧП комплектують захистом від перевантажень, коротких замикань, зникнення фаз. Також пристрої без проблем перезапускаються при відновленні подачі електроенергії після її відключення.

     Крім іншого, частотники гарантують максимально тиху роботу. Таке обладнання знижує шум роботи двигуна.

     А ще – частотники не потребують сервісного обслуговування. Оскільки вони не мають рухомих частин, які потребують регулярного чищення та/або змащування.

    Частотні перетворювачі: сфера застосування

    Поговоримо детальніше про те, де застосовуються ЧП, найчастіше. Частотники використовуються з такими типами промислового обладнання:

    • Насосні системи – свердловинні та глибинні.

    • Виробничі верстати – токарні, шліфувальні, відрізні.

    • Ліфтове устаткування.

    • Вентилятори та компресори.

    • Підіймальне устаткування, включаючи крани, електротельфери.

    • Промислові вентиляційні системи.

       А також конвеєрне обладнання різних типів. Даний список можна доповнювати й іншими приладами. Використати частотний перетворювач для асинхронного двигуна допоможе уникнути непередбачених ситуацій на виробництві, пов'язаних із проблемами в електромережі. Гарантує довгу, безперебійну роботу перерахованих вище і багатьох інших механізмів.

      Частотний перетворювач в каталозі "Minus-Plus"

       У нашому інтернет-магазині Вас чекає широкий вибір частотних перетворювачів різних характеристик. Ми пропонуємо тільки якісну продукцію європейських і українських брендів, яка відповідає найвищим вимогам. У нас завжди діють вигідні ціни, часто бувають акції, а наші продавці-консультанти із задоволенням допоможуть визначитись та купити частотний перетворювач, який підійде саме Вам. Щоб отримати безплатну консультацію, залиште свій номер телефону в формі для зворотного зв'язку, або зателефонуйте нам самостійно. Доставку робимо по всій Україні зручними поштовими сервісами. Приємних покупок!

      Читать полностью
      Відгуки
      Олег
      Олег
      18.10.2022
      Стабілізатор напруги Діа-Н СН-3000-м
      Стабілізатор напруги Діа-Н СН-3000-м
      Простий і якісний стабілізатор,можливо не задовільнить когось з точки зору дизайну, але повністю відповідає заявленим характеристикам,зручна і необхідна індикація, компактні розміри, справляється з своєю задачею на відмінно , доступна ціна за якісний товар,відчизняний виробник,якщо потрібен якісний ..
      Олександр
      Олександр
      27.07.2022
      Стабілізатор напруги Елекс Герц У 16-1/40 v3.0
      Стабілізатор напруги Елекс Герц У 16-1/40 v3.0
      Стабілізатор працює добре. Магазин гарний даже зробитили скідку, відправили бистро рекомендую...
      Анатолій
      Анатолій
      16.10.2021
      Стабілізатор напруги LVT АСН-350 С
      Стабілізатор напруги LVT АСН-350 С
      Дуже задоволений цим магазином. Спілкувався із продавцем Євгеном, з яким ми обговорили всі питання. В той же самий день посилку було відправлено, а вже на другий день, в 11.30 я забрав свою посилку, за що йому дуже вдячний, за швидку і оперативну відправку. Хочеться, щоб таких надійних магазинів і п..
      Игорь
      Игорь
      15.10.2021
      Стабілізатор напруги Norma Exclusive-9000
      Стабілізатор напруги Norma Exclusive-9000
      Как по мне то ето идеальный вариант для квартиры, соотношение качество - цена-работа-внешний вид меня 100 % устраивает. ..
      Інверторні стабілізатори напруги QUANT з подвійним перетворенням
      Безтрансформаторний стабілізатор напруги. Точність стабілізації до 1%. Відмінна швидкість спрацьовування. Широкий діапазон стабілізації вхідної напруги 90-350 В.
      Детальніше
      Інверторні стабілізатори напруги QUANT з подвійним перетворенням