0
0
0

Частотні перетворювачі

Частотні перетворювачі: функціонал і призначення

 Пускові струми, що перевищують номінальне значення у промислового обладнання, загрожують рядом проблем. Можуть виникати ударні механічні навантаження, теплові втрати, різкі перепади енергії в електромережах, а також зниження терміну служби приладів. Усунути ці проблеми допоможе перетворювач частоти.

 Що таке перетворювач? Частотники - це електротехнічне обладнання, яке призначене для регулювання частоти змінної напруги. Пристрої використовуються, в основному, для зміни частоти обертання і крутного моменту електромеханізмів асинхронного типу. Такі механізми широко застосовуються в якості двигунів для насосних агрегатів, промислового обладнання та регулюючої арматури.

 Вибрати частотний перетворювач Ви можете на цій сторінці нашого каталогу. Пропонуємо ознайомитися з видами, параметрами і ціновою категорією пристроїв просто зараз.

Види і принцип роботи частотних перетворювачів

 Принцип роботи перетворювачів частоти досить простий. Він грунтується на формуванні вихідної напруги з заданими характеристиками. Частотники класифікують за принципом роботи, конструкції і управління. За конструкцією існує дві групи пристроїв:

 • Електромашинні (індукційні) - двигуни змінного струму, які включені в режим генератора. На даний момент є трохи застарілими і застосовуються досить рідко.
 • Електронні - використовуються для трифазних і однофазних приводів різного призначення.


За способом управління, частотники бувають:

 • Скалярними - застосовують широтно-імпульсну модуляцію. Можуть одночасно керувати декількома електродвигунами, що гарантує додаткову функціональність.
 • Векторними - здійснюють управління за рахунок зміни значень напруги і вихідного струму (сили, частоти і фази). Векторні частотники можуть бути зі зворотнім зв'язком або без нього.


Управління пристроями може здійснюватися в ручному або автоматичному режимі.

Переваги частотних перетворювачів

Поговоримо про достоїнства такого обладнання в промисловій сфері. Сюди відносимо такі пункти, як.

 • Економія електроенергії. За допомогою частотників знижуються пускові струми, регулюється потужність двигуна, виходячи з фактичного навантаження.
 • Підвищення терміну служби механізмів завдяки плавному пуску, регулюванню моменту обертання.
 • Можливість відмовитися від додаткової регулюючої апаратури, включаючи редуктори, дросельні затвори, електромагнітні гальма.
 • Опція віддаленого контролю у моделей з електропроводом. Це мінімізує трудовитрати. Також у деяких частотників є опції віддаленої телеметрії і телемеханіки. Завдяки цьому можуть вбудовуватися в багаторівневі автоматизовані системи.
 • Широкий діапазон потужності двигунів. ЧП можуть функціонувати як з однофазними конденсаторними моторами потужністю до 1 кВт, так і з синхронними електродвигунами з потужністю в десятки МВт.
 • Захист електродвигуна. ЧП знижують ймовірність аномальних режимів роботи, перевантажень і аварій під час функціонування механізмів.
 • Захист від перевантажень. ЧП комплектують захистом від перевантажень, коротких замикань, зникнення фаз. Також пристрої можуть без проблем перезапускатися при відновленні подачі електроенергії після її відключення.


Крім іншого, частотники гарантують максимально тиху роботу. Таке обладнання знижує шум працюючого двигуна.

А ще - частотники не потребують сервісного обслуговування. Так як вони не мають рухомих частин, які потребують регулярного чищення та/або змащування.

Частотні перетворювачі: сфера застосування

Поговоримо детальніше про те, як і де застосовуються ЧП. Найчастіше, частотники використовуються з такими типами промислового обладнання, як:

 • Насосні системи - свердловинні і глибинні.
 • Виробничі верстати - токарні, шліфувальні, відрізні.
 • Ліфтове устаткування.
 • Вентилятори та компресори.
 • Підйомне устаткування, включаючи крани, електротельфери.
 • Промислові вентиляційні системи.


 А також конвеєрне обладнання різних типів. Даний список можна доповнювати й іншими приладами. Використання частотного перетворювача допоможе уникнути непередбачених ситуацій на виробництві, пов'язаних з проблемами в електромережі. А також гарантує довгу, безперебійну роботу перерахованих вище і багатьох інших механізмів.

Частотні перетворювачі в каталозі "Мінус-Плюс"

 У нашому інтернет-магазині Вас чекає широкий вибір частотних перетворювачів з різними характеристиками. Ми пропонуємо тільки якісну продукцію європейських і українських брендів, яка відповідає найвищим вимогам. У нас завжди діють вигідні ціни, часто бувають акції і знижки. А наші продавці-консультанти із задоволенням допоможуть вибрати частотний перетворювач, який підійде саме Вам. Щоб отримати безкоштовну консультацію, залиште свій номер телефону в формі для зворотного зв'язку, або зателефонуйте нам самостійно. Доставку перетворювачів робимо по всій Україні зручними поштовими сервісами. Приємних покупок!

Читать полностью
Відгуки
Марта
Марта
24.02.2021
Стабілізатор напруги Діа-Н СН-300-v
Стабілізатор напруги Діа-Н СН-300-v
Хороший, якісний стабілізатор для котла, компактні розміри. ..
Інверторні стабілізатори напруги QUANT з подвійним перетворенням
Безтрансформаторний стабілізатор напруги. Точність стабілізації до 1%. Відмінна швидкість спрацьовування. Широкий діапазон стабілізації вхідної напруги 90-350 В.
Детальніше
Інверторні стабілізатори напруги QUANT з подвійним перетворенням